A kéménytechnikában tapasztalható folyamatos fejlődés örömmel tölti el az ebben a szakmában tevékenykedőket. A minőségi követelmények szigorítása megköveteli a hosszú távban gondolkodó szereplőktől a folyamatos termékfejlesztést, a változó vásárlói igényekből adódó innovációt.
A fűtéshez használt energiahordozók árai és a készletek fogyatkozása a költséghatékony megoldások keresésére ösztönzi a vásárlókat. Az egyik legfontosabb feladat a minél nagyobb hatásfokkal működő, így kevesebb energiát fogyasztó tüzelőberendezések fejlesztése. A másik nagyon lényeges szempont a fűtőberendezések biztonságos működése, értve ez alatt az üzemelés biztonságát és a felhasználók életbiztonságáról.
A fűtőberendezés-gyártók felismerték a változó kor változó igényeiből adódó feladataikat, és irányt mutattak, egyben inspirálták az égéstermék-elvezető berendezések gyártóit, hogy termék-innovációval kövessék a készülékek fejlesztésével már elérhető gazdaságosságot és biztonságot.
AZ ÉGÉSTERMÉK-ELVEZETŐ BERENDEZÉSEK INNOVÁCIÓJA
A kéménytechnikában szerepet vállalók eltérő módon reagáltak a tüzelőberendezés-fejlesztések kapcsán kialakult helyzetre. Vannak cégek, amelyek termékfejlesztésekkel bővítik termékpalettájukat, fejlesztik a gyártástechnológiát, a legszigorúbb előírásoknak is megfelelő innovatív kéményrendszerekkel állnak a felhasználók rendelkezésére, míg mások leépítenek: gyártást, humán erőforrást, sőt minősége miatt már rég elfeledett „retro-kéményt" élesztenek fel poraiból, még úgy is, hogy tisztában vannak veszélyeivel.
A feladat tehát a mai kéménygyártók előtt világosan megfogalmazható: olyan termékek innovációját kell folytatniuk, amelyek:
- biztonságosak,
- ellenállnak a képződő káros anyagoknak,
- hosszú távon képesek ellátni feladatukat,
- lehetőséget adnak tüzelőanyag-váltásra,
- lehetőséget adnak tüzelőberendezés-váltásra,
- megbízhatók,
- megfelelő garanciával bírnak,
- képesek megfelelni a változó igényeknek.
KÉMÉNYRENDSZEREK MINŐSÉGI KÖVETELMÉNYEI
A tüzeléstechnika fejlődése megköveteli az égéstermék-elvezető berendezésektől, hogy minősítésük alapján is képesek legyenek egyidejűleg ellenállni az égés során keletkező üzemszerű savas kondenzátumnak és a kéményben esetlegesen előforduló koromégésnek is.
Az ezen tulajdonságokkal bíró kéményrendszerek minősítésében a W3G jelölés fellelhető, amelyet esetünkben „W3G Technológia" elnevezéssel ruháztunk fel. Azon tüzelőberendezések használata során különösen fontos az ezen minősítéssel rendelkező kéményrendszerek választása, amelyeknél szilárd tüzelőanyagot használva a füstgáz hőmérséklete tartósan alacsony.
Az ilyen tüzelőberendezések jellemzően a faelgázosító kazánok, a faapríték-, pellettüzelésű berendezések vagy akár azok a cserépkályhák, kandallók, amelyekbe vízpatkót, hőcserélőt építenek be.
W3G TECHNOLÓGIA
A Leier kéménypalettáján az alábbi kéményrendszerek rendelkeznek ezzel a kitüntető elnevezéssel:
- Leier Multikeram
- Leier Multikeram LAS
A Leier Multikeram LAS kéményrendszer páratlan módon biztosít lehetőséget a felhasználó számára mind tüzelőberendezés-, mind tüzelőanyag-váltásra.
A Leier kéményrendszerek minden olyan pozitív tulajdonsággal bírnak és minden olyan kívánalomnak maradéktalanul megfelelnek, amelyeket a fentiekben említett modern, innovatív égéstermék-elvezető berendezéssel kapcsolatban feljegyeztünk.
Forrás: http://www.magyarepitestechnika.hu/index.php/2014-2-3/1687-az-innovativ-...